Rekuperacja i jej korzyści

Czym jest rekuperacja? Do czego ona służy? Jaki ma wpływ na nasze życie? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.

REKUPERACJA – A CÓŻ TO ZNACZY?

Jest to wentylacja mechaniczna, która działa trochę inaczej niż zwyczajna wentylacja, która zasysa powietrze. Jej główną zaletą jest odzyskiwanie ciepła z powietrza, które cały czas jest w ruchu.

JAK TO DZIAŁA?

Podstawą takiej wentylacji jest urządzenie, zwane rekuperatorem. Służy ono do napędzania powietrza. Ponadto kontroluje powietrze, które wpływa i wypływa z pomieszczenia, czyści je i odświeża oraz odzyskuje z niego ciepło. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych wentylacji, które do pomieszczeń wdmuchują i wyciągają powietrze, które powoduje wychładzanie naszego domu i sprzyja przyciąganiu wilgoci.

JAKIE ZALETY PRZYNOSI DLA NAS?

Po pierwsze system rekuperacji oczyszcza powietrze, którym oddychamy z drobnoustrojów, pyłów i innych szkodliwych substancji.

Poza korzyściami zdrowotnymi możemy oszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu, ze względu na odzyskiwanie ciepła przez rekuperator. Samo utrzymanie wentylacji nie kosztuje wiele.

Dzięki temu urządzeniu łatwo zapobiegniemy rozwojowi wilgoci w naszym mieszkaniu.
Także w szybki sposób możemy wywietrzyć mieszkanie oraz pozbyć się niechcianych zapachów.

KILKA SŁÓW PODSUMOWANIA

Decyzję o umieszczeniu w naszym domu takiej konstrukcji powinniśmy podjąć przed wybudowaniem. Znacznie drożej jest założyć taką wentylację już w wybudowanym domu.
Pamiętajmy, że rekuperacja – sprawdź, potrafi być o kilka tysięcy złotych droższa od zwykłej wentylacji. Jednak ze względu na swoje korzyści warto, ponieważ koszty zwrócą się prędzej czy później.

Zdecydowanie jest to jedna z podstawowych rzeczy, które powinny znaleźć się w naszym domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s