Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Wiele osób, które decyduje się na ogrzewanie podłogowe tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z kilku istotnych kwestii, które wynikają z posiadania takiego właśnie ogrzewania. Przede wszystkim jest to wina specjalisty, który nie przekazał takich właśnie informacji.

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

Podłogówka, bo tak często jest nazywane ogrzewanie podłogowe – więcej informacji, niekoniecznie nadaje się do bardzo starych domów. Okazuje się, że aby je tam zamontować należałoby przerabiać tak naprawdę całe centralne ogrzewanie domu. W momencie kiedy centralne ogrzewanie nie zostanie przerobione, może się okazać, że piec po prostu nie poradzi sobie z „pchaniem” wody do ogrzewania podłogowego. Nie poradzą tutaj nic żadne dodatkowe pompy.

Co jest potrzebne?

W zdecydowanej większości domów, w których jest podłogówka przy piecu centralnego ogrzewania potrzebny jest zawór trójdrożny. Pomaga on znacznie w tym, aby ogrzewanie tego typu faktycznie działało w odpowiedni sposób. Istotne przy tym jest, aby zbiornik nie był umiejscowiony wyżej niż samo ogrzewanie, ponieważ w takim układzie mogą się pojawić znaczne problemy.

Jak rozłożyć rury?

Rozkład rur jest równie ważny, jak samo miejsce, w którym ogrzewanie tego typu ma się znaleźć. Istotne jest więc przede wszystkim, aby rury do ogrzewania tego typu były ułożone w odpowiednich odległościach i, aby miały one możliwość „pracować”. W ten sposób ma się pewność, że rury nie popękają i wszystko będzie pracować tak jak należy. Przy tym należy pamiętać o tym, aby miały one dostateczną ilość miejsca. Dopiero wtedy będą mogły pracować w odpowiedni sposób i ogrzewać cały dom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s