Ogrzewanie gazowe – dobry wybór

Do ogrzewania większości domów w Polsce stosuje się węgiel, który jest paliwem stosunkowo tanim. Również kotły grzewcze na węgiel są niedrogie w porównaniu z kotłami wykorzystującymi inne paliwa. Największą jednak wadą tego sposobu ogrzewania jest zanieczyszczenie powietrza produktami spalania. Problem ten jest niestety coraz większy i zdarza się niejednokrotnie, że w sezonie grzewczym w wielu miastach ilość szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery przekracza dopuszczalne normy.

Czy warto zmienić ogrzewanie na gazowe?

Na pewno tak. Po pierwsze dlatego, że w spalinach z kotłów gazowych, w przeciwieństwie do węglowych, nie ma niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Poza tym ogrzewanie gazem ziemnym nie należy do drogich, jest dużo tańsze od ogrzewania energią elektryczną, olejem opałowym czy ciekłym propanem. Kotły gazowe – https://konterm.pl/kotly-gazowe/ również nie należą do kosztownych, biorąc pod uwagę eksploatację w okresie kilkunastu lat. Co więcej, za ich wyborem przemawia też większa wygoda użytkowania. Są one bowiem w pełni zautomatyzowane i nie wymagają obsługi ani nadzoru.

Jak wybrać dobry kocioł gazowy?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kotłów gazowych, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się zastanowić. Jak wiadomo, kocioł gazowy nie tylko ogrzeje dom, ale także wodę do mycia czy kąpieli czyli tzw. ciepłą wodę użytkową. Warto więc przed zakupem sprawdzić moc kotła (kocioł o większej mocy zużyje więcej gazu) oraz zorientować się, czy ilość dostarczonej ciepłej wody będzie wystarczająca dla wszystkich mieszkańców domu.

Warto również wiedzieć, że niektóre kotły gazowe mogą współpracować z kolektorami słonecznymi, a inne nie są do tego przystosowane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s